logo Jiří Šimek
Moje projekty
Blog
Scrolujte dolů
Zpět na úvod

Bydlení ve městě nebo na vesnici?
Pomůžeme vám v rohodnování.

2. listopadu 2019
vesnický dům

Projíždíte zrovna nabídky realitních kanceláří či inzeráty od soukromých vlastníků domů a bytů a hledáte svůj nový domov, který se stane místem vašeho odpočívání, zdrojem životního elánu, útočištěm plným příjemné atmosféry? Nebo zatím jen ze zvědavosti procházíte anonce a sníte o nové, lepší budoucnosti třeba v druhém koutku republiky?

Pak Vás možná často napadá otázka nutící vehementně přemítat nad tím, co je vlastně lepší – žít ve městě či na venkově? Především na tomto rozhodnutí závisí celá řada dalších skutečností – proto je také žádoucí si ještě s předstihem před samotnou koupí nemovitosti pořádně promyslet, co od svého nového obydlí očekáváte, jaké jsou Vaše nároky, požadavky i možnosti. Pojďme se proto podívat blíže na danou problematiku!

Číst více
01.

Na co si dát pozor při výběru bytu?

18. dubna 2019
bytový dům

Nákup nemovitosti není jednoduchá a především levná záležitost. Ve hře jsou naše dlouholeté úspory nebo hypotéka, kterou budeme muset dlouhé roky splácet. Proto je velmi důležité dát si při výběru nemovitosti pozor na některé záludnosti. Ukážeme Vám, jak postupovat a na co si dát pozor při hledání našeho nového domova.

Pokud vybíráme byt na dlouhá léta, neměla by být pouze cena tím nejdůležitějším kritériem. Chceme se přece v našem novém domově cítit dobře a po těžkém dni se těšit domů. Výběr místa, kde se naše nemovitost bude nacházet, je tedy první věc, nad kterou se musíme zamyslet.

Číst více
02.

Barvy do interiéru

17.ledna 2019
barvy na zdi

Při zařizování bydlení nebo i pracovních prostor stojí lidé vždy před otázkou, jakou barvu zvolit na stěny, závěsy, koberce – prostě jak barevně vyladit svůj byt či dům, aby se jim tam dobře bydlelo.

Část lidí se řídí svým citem, část je ovlivněna módními trendy. Pro někoho hraje roli praktická stránka věci. Poslední dobou však narůstá procento lidí, kteří se věnují této otázce velmi detailně a jdou na to, dalo by se říci, až vědecky. Otázka výběru barev pracovního nebo domácího prostředí je pro tyto osoby významným krokem, neboť si dobře uvědomují vliv působení barev na psychiku. Může se to na první pohled jevit jako šarlatánství, nicméně barvami a jejich symbolikou se zabývají lidé již tisíce let. Snahu porozumět významu barev nalezneme již ve starém Egyptě. Stačí se podívat na staré náboženské rituály, kde hrály barvy často zcela zásadní roli. Síla barev byla uznávána celou řadou starověkých národů.

Více info
03.
© Jiří Šimek 2020 / Na veškerý materiál se vztahují autorská práva.
Zpět na úvod